Obchody Rocznicy Obławy Augustowskiej

Dnia 16 lipca 2023 roku w Gibach odbyły się obchody 78. rocznicy Obławy Augustowskiej „Hołd Pamięci Ofiarom Obławy Augustowskiej” – Giby 2023.

http://www.prezydent.pl

Pragnę poinformować o objęciu przez Pana Prezydenta Andrzeja Dudy Patronatem Honorowym Rocznicowego wydarzenia tj. Obchodów 78. Rocznicy Obławy Augustowskiej, które odbędą się w dniach 14-16 lipca 2023r. w Gibach.

Patronat Honorowy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy”

Dnia 17 lipca 2022 roku w Gibach odbyły się obchody 77. rocznicy Obławy Augustowskiej „Hołd Pamięci Ofiarom Obławy Augustowskiej” – Giby 2022.Dnia 18 lipca 2021 roku w Gibach odbyły się obchody 76. rocznicy Obławy Augustowskiej pod honorowym patronatem Szefa Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych, poniżej zamieszczamy list Szefa Urzędu do Uczestników tej uroczystościMjr Marian Wasilewski w swoim wystąpieniu podziękował za zaproszenie i podkreślił, że uroczystość ta, odbywa się w okresie świętowania Stulecia Odzyskania Niepodległości, co stanowi wyjątkową okazję do złożenia hołdu ofiarom Obławy Augustowskiej, za odważne świadectwo patriotyzmu i umiłowania wolności. Powiedział również, że podejmowanie takich działań, podtrzymujących pamięć i przekazywanie historycznej prawdy obecnym jak i następnym pokoleniom zasługuje na najwyższy szacunek i uznanie. Wójt Gminy Giby wraz z Radą Gminy składa serdeczne podziękowania Panu mjr Marianowi Wasilewskiemu prezesowi stowarzyszenia „Jedność w Prawdzie” za obecność i skierowane słowo.