Z okazji Dnia Sołtysa dziękuję wszystkim Sołtysom Gminy Giby za dotychczasową działalność i reprezentowanie spraw Mieszkańców na forum samorządu.

Jako wójt zdaję sobie sprawę, że to właśnie Sołtysi są najbliżej Mieszkańców  i najlepiej znają sprawy, które ich nurtują. Jak mało kto,  dbają  o swoje małe ojczyzny, poświęcając prywatny czas i uwagę lokalnym problemom. W strukturze organizacyjnej samorządu terytorialnego nie ma lepszego łącznika z Mieszkańcami, osób bardziej obeznanych i kompetentnych w sprawach sołeckich, niż dobry, zaangażowany Sołtys. Takimi właśnie Sołtysami może pochwalić się Gmina Giby. Aktywnymi, oddanymi swoim Mieszkańcom i obowiązkom. Widać to szczególnie zimą, kiedy wielu naszych Sołtysów, nie szczędząc czasu i środków, samodzielnie angażuje  się w odśnieżanie gminnych dróg.

Dziękuję za społeczną pracę, aktywny udział w posiedzeniach Rady Gminy, wszystkie dobre rady i cenne uwagi. Cieszę się, że w samorządowej służbie mam na kogo liczyć, dlatego w tym szczególnym dniu proszę przyjąć moje wyrazy podziękowania oraz najlepsze życzenia zadowolenia i satysfakcji z pełnionej funkcji.

Robert Bagiński

Wójt Gminy Giby